İzmir Merkezli Ana Aks Projeleri
İzmir – Aliağa – Ayvalık - Çanakkale Aksı

Toplam 173 km uzunluğunda olan yolun;
- Seyrek Ayr. Km:0+000 olmak üzere Aliağa'ya kadar olan 37 km sinin BSK Kaplama onarım işi ihaleli olarak devam etmektedir.
- 100 km lik Aliağa-Gömeç arası sathi kaplamalı bölünmüş yol halinde trafiğin hizmetinde olup Aliağa-Dikili Ayr. (57 km) arasının BSK Kaplama yapım işi devam etmektedir.
-31 km lik Gömeç-14. Bl. Sınırı yolunun bölünmüş yol yapım işi ihale edilmiş olup süreç devam etmektedir.
-Dikili Ayr.-14. Bl. Hd. Arasının BSK Kaplamalı haline getirilmesi hedeflenmiş olup ihalesi yapılacaktır.
- Proje çalışmaları devam eden Çiğli-Aliağa Otoyolunun Seyrek, Koyundere, Menemen, Eski Foça ve Yeni Foça' da Devlet Yoluna bağlantıları yapılacaktır. Yine adı geçen Otoyolun devamı olarak hedeflenen Aliağa-Çandarlı-Savaştepe arasında, Çandarlı Limanına da bağlantısının sağlanması planlanmaktadır.
U

Şekil 4. İzmir – Aliağa – Ayvalık - Çanakkale Aksı Haritası

2.1.2 Menemen - Manisa - Turgutlu Aksı
Toplam 59 km uzunluğundaki yolun;
- 34 km lik Menemen-Manisa arasının 9 km si sathi kaplamlı bölünmüş olmak üzere 31 km si tamamlandı. Manisa Çevre Yolunun 6 km si bu iş bünyesinde yapılmaktadır. Yolun tek yol olan
22 km.sinin bölünmüş yol haline getirilmesi için ihale edilmesi gerekmektedir.
-25 km lik Manisa-(İzmir-Turgutlu) yolunun 15,5 km si sathi kaplamalı bölünmüş yol haline getirilerek trafiğe açılmıştır. Çalışmalar devam etmektedir.
-Devlet Yolunun Menemen' de Çiğli-Aliağa Otoyoluna, Karaoğlanlı mevkiinde de İstanbul-İzmir Otoyoluna bağlantıların sağlanması planlanmaktadır.
U
Şekil 5. Menemen – Manisa – Turgutlu Aksı Haritası

HABERLER SAYFASINA DÖN